پكینگ چیست؟

 

یكی از سوالات پرتكراری كه دائما پرسیده می شود در این رابطه است كه پكینگ‌ چیست. باید بدانید این روش همان آب بندی است كه از خوردگی و پوسیدگی قطعات جلوگیری می نماید. به طور كلی، باید بدانید PACKING نیاز به روغن كاری اصولی دارد و باید فشردگی آن با توجه به شرایط و نوع قطعاتی كه در سطح به كار رفته اند صورت گیرد.

 

پمپ آب یكی از محصولاتی است كه این روزها با توجه به سبك زندگی آپارتمان نشینی مورد توجه قرار گرفته است. پكینگ و یا PACKING یكی از روش های رایجی است كه اجازه نمی دهد قطعات پمپ آب آسیب ببینند. این روش سالیان زیادی است كه مورد استفاده قرار گرفته است و همین امر نشان می دهد كارآیی این روش بسیار زیاد است و می تواند پاسخگوی نیازهای انسان ها در زمان محافظت از قطعات پمپ آب باشد. در ادامه تلاش می كنیم اطلاعات بیشتری را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

.

ویژگی پكینگ‌

ویژگی پكینگ به طور كامل مشخص است. این محصول در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد كه فشار وارده به پمپ بسیار زیاد شده است. در این شرایط، PACKING فشار و سرعت وارده به پمپ را كاهش می دهد و از فرسودگی و پوسیدگی المان های به كار رفته در پمپ جلوگیری می كند. ویژگی های درزگیر به صورت زیر هستند:

  • درزگیر قابلیت تحمل فشار بالا را دارد.
  • درزگیر اصطكاك را پایین می آورد و مقاومت شیمیایی را بالا می برد.
  • درزگیر مقاومت سایشی پمپ را بالا می برد.
  • درزگیر از زنگ زدن پمپ جلوگیری می كند.
  • درزگیر برایا نتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرد.
  • درزگیر در برابر تغییر شكل مقاوم است.
  • درزگیر كیفیت پمپ و كارآیی آن را بالا می برد.

 

انواع پكینگ های صنعتی

پكینگ لاستیكی به عنوان قطعه آب بندی متحرك یك قطعه لاستیكی می باشد كه برای آب بندی پیستون و شافت پمپ ها به كار می رود. این نوع پكینگ ها را با لاستیك طبیعی یا مصنوعی در اندازه یا سایزهای مختلفی تولید می كنند.

انواع پكینگ های صنعتی عبارتند از :

پكینگ وایتون _ پكینگ سیلیكونی _ كینگ ضد روغن _ پكینگ ضد اسید _ پكینگ طبقاتی _ پكینگ پلی یورتان_ پكینگ كاستاس _

پكینگ پیستونی _پكینگ گلویی _ پكینگ جك  _ پكینگ گردگیر _ پكینگ دو طرفه

انواع پكینگ پمپ

پكینگ پمپ اولین شكل آب بندی پمپ است و هنوز هم یك تكنیك پركاربرد به شمار می ‌رود. در ابتدا از طناب ها و محصولات فیبر طبیعی ساخته می شدند كه در اطراف شفت پیچیده شده و به طور فیزیكی شكاف را با مواد پر می كردند تا نشت را كاهش دهند. امروزه اما این طناب ‌ها از تركیباتی فلزی و غیر فلزی ساخته می‌ شوند. به این طریق پكینگ های پمپ اصولی ‌تر و متناسب با شرایط كاركرد و عملكرد خود پمپ ها انتخاب می ‌شوند.

انواع پكینگ پمپ عبارتند از:

پكینگ تفلون _ پكینگ تفلون گرافیتی _ پكینگ آرامید فایبر